Що робити, якщо ви не в змозі сплачувати кредит? 6 порад від експертів

Що робити, якщо ви не в змозі сплачувати кредит

Мікрокредит — це можливість для звичайного українця отримати невелику суму грошей з досить невисокою щоденною відсотковою ставкою. Це доступний метод для багатьох, адже, щоб взяти кредит до зарплати, вам не потрібно брати купу довідок чи вказувати місце вашої роботи — для громадян Україна необхідно мати лише паспорт та ідентифікаційний код. Проте, онлайн займ накладає на вас певні зобов’язання, а саме своєчасну сплату боргу, якщо, звісно, ви не мрієте про величезні штрафи чи зустріти колекторів у вашого під’їзду.


Не можу віддати борг вчасно: що робити?

80% людей, що обирають онлайн позику, не впевнені чи дійсно зможуть повністю сплатити борг за користування кредитом. Що слід робити у такому випадку?

  • Не зникайте та не панікуйте

Ігнорування сервісу з мікрокредитування може обернутись для вас судовим позовом або конфіскацією майна. Тому ми радимо не зникати з горизонту та спробувати мислити раціонально — мікрофінансові організації не забувають про борги, тому треба шукати вирішення цієї проблеми.

  • Будьте чесними 

Не слід приховувати правду від компанії, що надала вам позику. Натомість, слід розповісти про своє скрутне становище та попросити про допомогу. У багатьох компаній вже є «запасний варіант» для таких ситуацій, яким вони з радістю поділяться з вами.

  • Скористайтесь пролонгацією

Пролонгація — це додаткова послуга, яку надають більшість компаній з мікрокредитування. Суть її полягає у продовженні строку користування тілом кредиту на визначену кількість днів. Оформляється вона у власному кабінеті користувача або ж по телефону. Головна умова — її слід оформлювати до закінчення терміну використання кредиту.

  • Реструктуризація 

Реструктуризація — це розділення вашого боргу на декілька частин з метою їхньої поетапної сплати. Головна умова — ви повинні повністю сплатити штраф за прострочення. Реструктуризація можлива не у всіх випадках, тому спершу вам слід зв’язатись з Клієнтською Підтримкою сервісу, що надав вам онлайн позику, щоб дізнатись деталі.

  • Рефінансування

Одна із альтернатив — це рефінансування. Що це таке? Це взяття кредиту в іншій кредитній установі для погашення попереднього кредиту. Звісно, не всі мікрофінансові організації допускають цю опцію, адже, деякі з них перевіряють вашу кредитну історію. Крім того, рефінансування не є панацеєю від уникнення сплати боргу, адже вам все рівно потрібно виплатити борг й, окрім цього, погасити кредит, взятий в іншій установі.

  • Альтернативні шляхи 

Якщо будь-який із вищенаведених порад щодо оплати боргу для вас не підходить, слід шукати альтернативні шляхи отримання необхідної суми грошей для погашення боргу. Так, у разі необхідності, ви можете зайняти гроші у ваших знайомих чи рідні. Це хороший варіант, адже у рідні ви зможете легко відстрочити віддання грошей на кілька додаткових місяців. Проте, українські реалії такі, що, не зважаючи на бажання, у ваших знайомих чи рідні може просто не виявитись необхідної суми грошей. Інший спосіб — ломбард. Ми не радимо звертатись до ломбардів, адже щоб отримати гроші, ви маєте внести заставу у вигляді матеріальних благ, які будуть оцінені набагато нижче їхньої ринкової вартості, а відсотки для викупу будуть надзвичайно великими.


Підсумок

Якщо вам здається, що у вас чорна полоса в житті, немає грошей ще й кредити висять каменем на шиї, не втрачайте надію. Віддати кредит — справа, що не терпить зволікань, проте це не кінець світу. Скористайтесь порадами від експертів сервісу ZaymiMne і у вас стане на одну проблему менше.